sitn.pl » Dokumenty » Oświadczenie o czasowym wykonywaniu działalności instruktora narciarskiego (prowincja Trentino)
Dokumenty

Oświadczenie o czasowym wykonywaniu działalności instruktora narciarskiego (prowincja Trentino)

W bieżącym sezonie we Włoszech obowiązują zmienione zasady pracy instruktorów z krajów UE.

Kraków, 21.09.2018r.

W czasie sierpniowej wizyty delegacji SITN PZN i przedstawicieli biur turystycznych zapadły ustalenia. Szczegóły i formularze wkrótce opublikujemy.


W poprzednim sezonie obowiązywały zasady:

Kraków, 7.12.2017r.

Podtrzymujemy ustalenia Zarządu, że wydajemy zaświadczenia o przystąpieniu na ścieżkę podwyższania kwalifikacji instruktorskich do poziomu Instruktora PZN dla osób po kursie doszkoleniowym i osób, które są na ścieżce zdobywania uprawnień PZN (po kursie kwalifikacyjnym lub kursie pomocnika instruktora).

Osoby, które mają prawo do przystąpienia do Egzaminu Regionalnego mogą to uczynić w grudniu lub początkiem stycznia – a po jego zaliczeniu otrzymają stosowne zaświadczenie!!!

Proponujemy następujące egzaminy regionalne, które odbywają się przed rozpoczęciem ferii w Polsce :

16.12.2017r. Kluszkowce szkoła Multi Sport Haski

07.01.2017r . Białka Tatrzańska Lider

07.01.2018r. Szczyrk Śmig

11.01.2018r. Stożek Nartus

13.01.2018r. Białka Tatrzańska Lider

Prezes SITN PZN

Zuzanna Podgórna

Kraków, 6.12.2017r.

Zaświadczenia o przystąpieniu na ścieżkę podwyższania kwalifikacji instruktorskich do poziomu Instruktora PZN wydawane będą tylko osobom posiadającym kwalifikacje Pomocnika Instruktora, Instruktorom SITN oraz instruktorom sportu i rekreacji (t.zw. ministerialnym) po zarejestrowaniu się w biurze SITN PZN na podstawie przedstawienia formularza zgłoszeniowego, przesłaniu kopii legitymacji określającej poziom kwalifikacji – instruktora sportu i rekreacji oraz po ODBYCIU Egzaminu Regionalnego lub kursu doszkalającego.

Wszyscy inni instruktorzy o nierozpoznawalnym poziomie kwalifikacji nie będą otrzymywać od SITN PZN żadnego zaświadczenia potrzebnego do wykonywania pracy w Trentino.

Osoby takie mogą przystąpić do Zawodów Regionalnych oraz odbyć i ukończyć kurs na stopień Pomocnika Instruktora PZN.

Kraków, 16.11.2017r.

Publikujemy druk zgłoszeniowy dla osób nieposiadających stopnia INSTRUKTORA PZN zgłaszających się do przystąpienia do procedury szkoleniowej podwyższenia kwalifikacji. Na podstawie druku zgłoszeniowego Biuro SITN PZN wystawia Zaświadczenie, które przesyłamy do wnioskodawcy i Prowincji Trentino.

W dniu 11.10.2017r przedstawiciele SITN PZN spotkali sie w TRENTINO z samorządem tego regionu w sprawie interpretacji formularza. Podniesiono też kwestię poziomu uprawnień instruktorskich naszego kraju. Ustalenia podamy na spotkaniu Kieronikow LSN w dniu 21.10.2017r., opublikujemy też ustalenia szczegółowe w tym miejscu.


SEZON 2018/2019 - dokumenty ze strony Samorządu Regionu Trentino:

Oświadczenie o czasowym wykonywaniu działalności instruktora narciarskiego (prowincja Trentino)


Link do strony włoskiej samorządu regionu TRENTINO, na której znajdują się formularze w języku włoskim i angielskim: http://www.turismo.provincia.tn.it/professioni_turistiche/maestro_sci/maestro_modulistica/

FORMULARZ w angielskim >>

Wypełniony Formularz należy wysłać 15 dni przed rozpoczęciem pracy.